Windows 8.1 Indir – Full Türkçe ISO İndir 32/64 Bit

By | May 10, 2022

Windows 8.1 Indir

Windows 8.1 İndir, Microsoft tarafından üretilen bir dizi işletim sistemi olan Microsoft Windows’un bir sürümü olan Windows 8 için bir yükseltmedir. 17 Ekim 2013’te dünya çapında piyasaya sürüldü ve Windows Mağazası aracılığıyla Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz bir güncelleme olarak sunuldu. Windows 8.1’in piyasaya sürülmesi, en dikkat çekici olanı Başlat düğmesinin geri dönüşü olan yeni özellikler ve iyileştirmelerle birlikte gelir. Diğer değişiklikler arasında Bing destekli birleşik arama sistemi, daha derin SkyDrive entegrasyonu, Başlangıç ​​ekranı için yeni özelleştirme seçenekleri ve iyileştirilmiş bir bilgisayar ayarları uygulaması yer alıyor.

Windows 8.1 İndir, ayrıca 3D yazdırma ve Wi-Fi Direct desteği içerir. Önceki hizmet paketlerinde olduğu gibi, daha önce Windows Update aracılığıyla yayınlanan güncellemeleri tek bir pakette birleştirdi ve Windows Update aracılığıyla hizmet veriliyor. Windows 8.1’deki yeni ve geliştirilmiş özellikler arasında yeni bir Başlat düğmesi, Bing destekli birleşik arama sisteminin dahil edilmesi, daha derin SkyDrive entegrasyonu, daha küçük yüksek yoğunluklu ekranlar için destek ve gelişmiş güvenlik özellikleri yer alıyor. Ayrıca indirebilirsiniz Windows 7 ISO Indir.

Windows 8.1 Indir

Ek olarak, Windows 8.1, Miracast akışı için destek ve oturum açıldığında Başlangıç ​​ekranı yerine kullanıcının masaüstünü açmaya yönelik önceki davranışını geri yükleme yeteneği ekler. Windows 8.1 ayrıca gözden geçirilmiş bir Bing News uygulaması, Bing Yiyecek ve İçecek ve Sağlık ve Fitness uygulamaları ve daha fazla okuma listesi, hesap makinesi ve alarm uygulamaları dahil olmak üzere birkaç yeni stok uygulaması sunar. Microsoft’un tüm büyük sürümlerinde olduğu gibi, Windows 8.1, işletim sisteminin yeni özelliklerini ve değişikliklerini test etmelerine ve geri bildirimde bulunmalarına izin vermek için geliştiricilerin ve meraklıların genel çıkışından önce kullanıma sunuldu.

Windows 8.1 İndirme Özellikleri

 • Windows 8.1 ile doğrudan masaüstüne önyükleme yapabilirsiniz ve ekranın sol alt köşesinde bir Başlat düğmesi bile vardır. Ancak Başlat düğmesi, Windows’un önceki sürümlerinden Başlat menüsünü başlatmaz. Bunun yerine, sizi yalnızca Başlangıç ​​ekranına götürür.
 • Başlangıç ​​ekranının hayranı değilseniz, Windows 8.1 İndir’i her zaman masaüstüne önyükleme yapacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Ayrıca Başlat düğmesinin geleneksel Başlat menüsünü veya yeni Başlat ekranını açmasını sağlayabilirsiniz.
 • Windows 8.1 ayrıca birkaç küçük değişiklik ve iyileştirme içerir. Artık görev çubuğunu görüntüleyebilir
 • görev çubuğu düğmelerinin yalnızca birincil monitörde veya tüm monitörlerde görünmesini seçebilirsiniz.
 • Yeni bir arama motoru, hem yerel makinenizden hem de İnternet’ten gelen sonuçları birleştirir. Ve bir dokunmatik ekran kullanıyorsanız, daha fazla hareketin mevcut olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.
 • Windows 8 hayranı değilseniz, Windows 8.1 muhtemelen fikrinizi değiştirmeyecek. Ancak yükseltme konusunda kararsızsanız, Windows 8.1 denemeye değer olabilir.
 • Arama işlevi iyileştirildi. Başlangıç ​​ekranından arama yaptığınızda, uygulamalarınızdan, dosyalarınızdan ve web’den gelen sonuçları görürsünüz.
 • SkyDrive entegrasyonu iyileştirildi. Artık SkyDrive dosyalarınıza dosya depolamayı destekleyen herhangi bir uygulamadan erişebilir ve bilgisayarınızı tüm belgelerinizi ve fotoğraflarınızı varsayılan olarak SkyDrive’a kaydedecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
 • Eylem Merkezi iyileştirildi. Artık tüm bildirimlerinizi tek bir yerde görebilir ve Wi-Fi ve Bluetooth gibi ayarlara hızla erişebilirsiniz.
 • Windows Mağazası iyileştirildi. Artık aradığınız uygulamaları bulmak daha kolay ve öne çıkan uygulamalara, en popüler ücretsiz ve ücretli uygulamalara ve yeni ve yükselen uygulamalara göz atabilirsiniz.

Windows 8.1 Sistem Gereksinimleri

Windows 8.1 için minimum sistem gereksinimleri şunlardır:

 • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı
 • RAM: 1 GB (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
 • Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)
 • Grafik kartı: WDDM sürücülü Microsoft DirectX 9 grafik cihazı
 • İnternet erişimi: Windows 8.1’i indirmek ve etkinleştirmek için gereklidir

Çözüm

Windows 8.1 İndir, Windows 8 için harika bir güncellemedir ve işletim sistemini güçlü ve yetenekli bir platform olarak daha da güçlendirir. Hala iyileştirilmesi gereken bazı alanlar var, ancak genel olarak Windows 8.1, Microsoft için doğru yönde atılmış büyük bir adım. Bir sonraki güncellemenin ne getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Windows 8.1, Windows 8’e göre büyük bir gelişmedir ve hala mükemmel olmasa da, öncekinden çok daha yetenekli ve kullanıcı dostu bir işletim sistemidir. Şu anda Windows 8 kullanıyorsanız, 8.1’e yükseltme yapmak çok kolay ve Windows’un daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, kontrol etmeye değer. Yeni Başlangıç ​​ekranının ve Metro arayüzünün alışabileceğini unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.