Windows 10 İndir – Pro Türkçe ISO İndirme 32/64 Bit

By | April 18, 2022

Windows 10 İndir – Pro Türkçe ISO İndirme

Windows 10 İndir, Microsoft’un bugüne kadarki en önemli işletim sistemi sürümüdür. Windows 10, bu sürümden neredeyse iki yıl önce piyasaya sürülen Windows 8.1’in hemen devamı niteliğindedir. 15 Temmuz 2015’te üretime açıldı ve ardından 29 Temmuz 2015’te mağazalarda satışa sunuldu. Windows 10’a ücretsiz yükseltme, Windows üzerinden Windows 8 ve Windows 8/8.1 işletim sistemlerinin perakende sahiplerine sunuldu. Windows Update aracılığıyla Store ve Windows 7 müşterileri.

Microsoft her gün yeni, ücretsiz bir Windows 10 Indir derlemesi ve Windows Insiders için işletim sisteminin ek test derlemelerini yayınlar. Windows 10, Microsoft’un en etkili ve karmaşık işletim sistemidir. Cortana sesli asistanından ve Edge tarayıcı ve çoklu masaüstü gibi özelliklerden en iyi şekilde yararlanmak için Microsoft’un kullanıcı arayüzünde daha derine inmeniz gerekecek. Bu makale, Windows 10 işletim sistemi için önyüklenebilir bir USB indirme, yükleme ve oluşturma ile ilgili tüm konuları kapsayacaktır.Windows 10 Indir

Windows 10’un En İyi Özellikleri İndir

Yeni Başlat Menüsü

 • Microsoft, Başlat Menüsünü yeniden tanıttı. Başlat’a tıkladığınızda, sağ sütunda sabitlenmiş uygulamaları görüntülerken sol sütunda son kullanılan uygulamaların bir listesini görüntüleyen iki panelli yeni bir arayüz belirir.

Cortana Entegrasyonu

 • Bu yılın ilerleyen saatlerinde Microsoft’un sesle etkinleştirilen dijital asistanı Cortana, Windows 10 Indir masaüstü bilgisayarlarında kullanıma sunulacak. Bilgisayarınızdan belirli dosyaları aramasını, belirli tarihlerdeki fotoğrafları almasını veya PowerPoint sunumlarını açmasını isteyebilirsiniz.

Microsoft Kenar Web Tarayıcısı

 • Yeni bir işleme motoru olan EdgeHTML, Microsoft Edge’in yerini aldığı Internet Explorer’ın yerini aldı. Microsoft’un dijital asistanı Cortana, kullanıcılara sesli kontrol, arama ve özelleştirilmiş bilgiler sağlamak için Edge ile entegre olur.

Sanal Masaüstleri

 • Birden fazla monitör olmadan ekran mülkünün bitmesi kolaydır. Sonuç olarak, Windows 10 size, aralarında hızla geçiş yapabileceğiniz birden çok masaüstünde çalışma seçeneği sunar. Windows 10’un sanal masaüstleri sürümü olan Görev Görünümü, Görev Çubuğunda bulunabilir.

Evrensel Uygulamalar

 • Universal Apps ile Microsoft, aynı kod tabanını kullanarak, ancak hangi cihaza sahip olduğunuza bağlı olarak farklı bir kullanıcı arayüzü sunarak farklı cihaz türleri arasında geçiş yapmayı basitleştirmeyi umuyor.

Windows 10’un Artıları İndir

Ve işte Windows 10’un bazı Artıları:

Daha iyi güvenlik

 • Windows 10, önceki sürümlerden daha güvenlidir. BT departmanlarının çözümleri hızlı ve kolay bir şekilde dağıtmasına ve BT desteğini tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara genişletmesine olanak tanıyan mobil cihaz yönetimini geliştirdi.

Hizmet Olarak Windows

 • Microsoft, Windows’u portföylerinde, bu Windows sürümünün önceki Windows sürümlerinden daha uzun süre dayanacak şekilde yeniden konumlandırıyor. Abonelik modelini kullanan kişiler, bir kerelik satın alma yapmak yerine, küçük bir aylık ücret öderler.

Tek Bağlantılı Ekosistem

 • Google arama motoru, Gmail takvimi, YouTube ve Google Play Store, Windows’ta tek bir yerde bulunabilir. Kullanıcılar, tüm bu verileri birleştirerek daha özel bir deneyimden yararlanabilir.

Windows 10’un Eksileri İndir

Ve işte Windows 10’un bazı eksileri:

Zorunlu Windows Güncellemeleri

 • Microsoft, olağan zorunlu güncellemelerin yanı sıra gelecekte daha fazla güncelleme yayınlamayı planlıyor. Microsoft güncellemeleri, bilgisayarınızı ve verilerinizi siber saldırılardan korumada kritik öneme sahip olsa da, bu güncellemelerden bazılarının bilgisayar arızalarına neden olduğu bilinmektedir.

Gizlilikle İlgili Sorunlar

 • Önemli bir pazar payı, Windows telefonu, Bing arama motorunu ve Gmail gibi e-posta hizmetlerini içeren Microsoft işletim sistemidir. Microsoft’un Apple’ın Siri’sine yanıtı olan Cortana ve şirketin yeni Internet Explorer sürümü olan Edge, artık Windows 10’un bir parçası.

Windows 10 sistem gereksinimleri

PC’nizde veya tabletinizde Windows 10’a yükseltmek için gerekenler:

 • En son işletim sistemi: Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Güncellemesi gibi en son sürümü çalıştırdığınızdan emin olun.
 • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
 • RAM: 32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
 • Sabit disk alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB veya 64 bit işletim sistemi için 20 GB
 • Grafik kartı: DirectX 9 veya üstü, WDDM 1.0 sürücülü
 • Ekran: 800 x 600

SSS (Sık Sorulan Sorular)

Windows 10’u buradan edinebilirsiniz, “Şimdi indir düğmesine” tıklayın. İndirdiğiniz Windows 10 kurulum dosyasını çalıştırarak başlayın. Seçiminizin ardından İleri’ye tıklayın. Kutuyu işaretledikten sonra İleri’ye tıklayın. Yükle’yi tıkladığınızda Windows 10 yüklenmeye başlayacaktır.

Windows 10 bedava mı?

Ücretsiz yükseltmenizi almak için Microsoft’un Windows 10’u İndir sayfasını ziyaret edin. “Aracı şimdi indir” düğmesini tıklayarak .exe dosyasını indirin. İstendiğinde, “Bu bilgisayarı şimdi yükselt”e tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin. Hepsi bu kadar.

Windows 10 1903 64-bit ISO 4.7 GB, Windows 10 1903 32-bit ISO ise 3.3 GB’dir.

Microsoft Windows 10 nasıl yüklenir?

Windows 10‘u indirmek için buraya tıklayın. “Şimdi İndir Düğmesine” tıklayın, “MediaCreationTool”u indirdiniz. Lütfen şartları kabul edin. “Başka bir bilgisayar için yükleme ortamı” seçeneğini işaretleyerek devam edin. Beğendiğiniz bir dil ve stil seçin. Medya türü olarak “USB flash sürücü” seçeneğini seçin. USB çubuğunu biçimlendirmek için belleği seçin. BIOS arayüzünde “Önyükleme” menüsüne gidin. Ardından “Önyükleme Seçeneği #1” öğesini seçin. “Kaydet ve Çık” menüsüne gidin. Açılır menü “Değişiklikleri Kaydet ve Sıfırla” Windows 10 dil ayarlarını değiştirin. Ürün anahtarınızı girin. Windows 10’u yükleyecek diskte birden fazla bölüm varsa hepsini silin. Windows 10 kurulum diskini seçin. Ardından “İleri” yi tıklayın. Ayrıca indirebilirsiniz Windows 11 indirme.

Çözüm

Sonuç olarak Windows 10 Indir’e geçmek harika bir hamle. Artık varsayılan işletim sistemi haline geldiği için Windows 10’un önceki sürümleri için daha fazla destek olmayacak. Sağlık ve tıptan finans ve bankacılığa kadar hangi sektörde çalışırsanız çalışın, yükseltme kararı iyidir. Windows 7 gibi önceki yazılım sürümlerinden Windows 10’a yükseltmek için paraya değer.

Hiç şüphe yok ki, bulut tabanlı bir sisteme geçmek üretkenliği ve işbirliğini artıracaktır. Microsoft’un Windows 10 işletim sisteminin kullanımı kolaydır ve çalışanlarınız hemen hız kazanabilecektir. Onlara ek eğitim ve bilgi sağlamak, yalnızca öğrenme yeteneklerini ve sisteme olan genel güvenlerini artıracaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.