Rufus Indir v3.16 – (32-64 Bit) Full Türkçe

By | May 25, 2022

Rufus

Rufus, çeşitli bilgisayar ve aygıtlarla kullanım için USB anahtarları veya bellek çubukları gibi önyüklenebilir USB flash sürücüleri biçimlendirmeye ve oluşturmaya yardımcı olan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yardımcı programdır. CD veya DVD’den önyükleme yapamayan işletim sistemleri veya kurtarma araçları için önyüklenebilir ortam oluştururken özellikle yararlı olabilir. Taşınabilirdir, yani bir USB sürücüde taşıyabilir ve herhangi bir bilgisayarda kurmadan kullanabilirsiniz.

Rufus, kurulum gerektirmeyen küçük, taşınabilir bir uygulamadır. Geliştiricinin web sitesinden ücretsiz olarak edinilebilir. GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) altında yayınlanan açık kaynaklı bir yazılımdır. Ubuntu, Fedora veya başka bir Linux dağıtımı için önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturmanız gerekiyorsa mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, önyüklenebilir Windows USB sürücüleri oluşturmak için iyi bir araçtır ve hatta Linux kurtarma diskleri oluşturmak için bile kullanılabilir.Rufus

Rufus Özellikleri

  • Çeşitli işletim sistemleriyle kullanım için önyüklenebilir USB flash sürücüler oluşturmanıza olanak tanıyan hafif ve taşınabilir bir uygulamadır.
  • Bu yazılım, çeşitli işletim sistemleri için önyüklenebilir USB sürücüleri oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere birçok özellik sunar.
  • Sürücüyü biçimlendirebilir ve bölümleyebilir ve birden çok dili destekleyebilir.
  • Kullanması ve değiştirmesi ücretsiz olan açık kaynaklı bir yazılımdır.

Rufus’u Windows 10’da nasıl kullanırım?

Rufus’u Windows 10’da kullanmanın birkaç farklı yolu vardır. İlk yol, yazılımı resmi web sitesinden indirip bilgisayarınıza kurmaktır. Rufus’u yükledikten sonra, onu açmanız ve ‘Seçeneğini kullanarak önyüklenebilir bir disk oluştur’ seçeneğini belirlemeniz gerekir. ‘ISO Görüntüsü’ seçeneğini seçmeniz ve ardından indirdiğiniz Windows 10 ISO dosyasına göz atmanız gerekecektir. ISO dosyasını seçtikten sonra, ‘Standart Windows kurulumu’ seçeneğinin seçili olduğundan emin olmanız ve ardından ‘Başlat’ düğmesine tıklamanız gerekecektir. Rufus şimdi işletim sistemini kurmak için kullanabileceğiniz önyüklenebilir bir Windows 10 USB sürücüsü oluşturacaktır.

Rufus’u kullanmak ücretsiz mi?

Evet, kullanımı ücretsizdir. Resmi web sitesinden indirebilir ve herhangi bir sınırlama olmaksızın kullanabilirsiniz. Ayrıca, kullanırken sizi rahatsız edebilecek hiçbir reklam veya başka rahatsız edici şey yoktur.

Rufus sistem gereksinimleri

Önyükleme oluşturucunun mütevazı sistem önkoşulları vardır. İşte ihtiyacınız olan:

Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP (32 bit veya 64 bit)
En az 8 Gb kapasiteli bir USB flash sürücü

Çözüm

Rufus, hızlı ve kolay bir şekilde önyüklenebilir USB sürücüleri oluşturmanıza yardımcı olabilecek harika bir araçtır. Çok basittir ve sürücüde birden çok bölüm oluşturma ve farklı dosya sistemlerini kullanarak biçimlendirme gibi birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Genel olarak, bu, önyüklenebilir USB sürücüler oluşturmak için harika bir seçimdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.